Dzieci i Rodzina

Dla niemowląt najważniejszy jest odpoczynek

Niemowlęta to takie delikatne istotki, wymagające wyjątkowego traktowania. Większość czasu spędzają w swoich łóżeczkach i kołyskach smacznie śpiąc. Jednak co warto wiedzieć o ich śnie i warunkach ku temu odpowiednich?

Spać jak niemowlę

Maluszki w pierwszym miesiącu życia potrafią spać nawet do dwudziestu godzin dziennie, a minimum szesnaście. Jest to bardzo długi czas spędzony w łóżeczku, a więc o nie trzeba również zadbać. Ważne żeby materac w kołysce był miękki, a wszystkie materiały, o które będzie ocierał się w śnie malec będą naturalne i delikatne. Skóra dziecka po narodzinach jest szczególnie wrażliwa na alergeny i zarazki zawarte w syntetycznych materiałach, taka istotka nie ma jeszcze swojej bariery ochronnej, toteż musimy sami skutecznie zadbać o nią. Komplet pościeli do łóżeczka z naturalnych materiałów, lub z materiału MINKY to zalecany przez dermatologów i mamy, tak zwany must have.

Kołderka, poduszeczka i inne miłe przedmioty

Niemowlęta, tak jak dorośli obniżają swoją temperaturę w trakcie snu, wobec czego im też konieczna jest kołdra. Ważne by nie była zbyt gruba i ciężka, aby nasz maluch się nie zgrzał i mógł swobodnie oddychać swoim maleńkim ciałkiem. Co więcej poduszka dla niemowląt początkowo jest zupełnie nieużyteczna, bowiem główka nie jest jeszcze przystosowana do innej wysokości, niż płaskiej. Niemowlę więc śpi na prześcieradle lub kocyku.

Potrzeba twórcą wynalazków

Ostatnimi czasy zauważa się wzrost zainteresowania rzeczami takimi jak rożek, czy kokon dla niemowlaka. Są to przedmioty stworzone z myślą o maluchach, ale i rodzicach. Rożek nadaje się zarówno do noszenia, karmienia czy zwykłego trzymania naszej pociechy. Kokon ma dodatkowe zastosowanie, bowiem jego budowa pozwala na ściągnięcie ścianek do środka przez co niemowlę czuje objecie, podobne do przytulenia rodziców, a co za tym idzie czuje się bezpiecznie i miło.

Zobacz więcej: Szwalnia snów | Komplet pościeli do łóżeczka