Dom i Ogród

Dekoracje ścian istotnym elementem domu

Nasz dom jest naszą wizytówką, dlatego pragniemy, by prezentował się pięknie. Wkładamy wiele wysiłku w umeblowanie naszego wnętrza. Dbamy o odpowiedni kolor ścian, by pięknie komponował się z meblami i podłogą.

Pragniemy, by całość harmonizowała się, a nasza aranżacja, była w dobrym stylu. Lubimy chwalić się swoim domem. Dlatego dbamy o najmniejszy szczegół. Dekorując ściany, zwracamy uwagę na delikatne ozdoby. Gdy kolor ścian jest krzykliwy, staramy się dobrać do nich delikatny ozdobnik. Zwracamy uwagę, by na przykład ramy do obrazów nie były zbyt ekstrawaganckie, tylko stonowane. Natomiast, gdy ściany są w delikatnym, pastelowym kolorze, malowidła i ramy do obrazów, mogą być znacznie bogatsze i bujne.

Należy pamiętać, że aranżacja wnętrza, nie jest prostym procesem. Potrzeba wiele czasu i energii, by dobrać odpowiednie elementy, które stworzą jedną spójną całość. Dlatego warto skupić się nie tylko, na podstawowych czynnościach, takich jak wybór koloru ścian, podłogi czy mebli, ale przede wszystkim należy zająć się elementem wykończeniowym, czyli ozdobach. W tym przypadku wszystko ma ogromne znaczenie, dobrze dopasowane ramy do obrazów, odpowiednie flakony, czy rodzaj karnisza. Może wydawać się, że jest to przesada, jednak nie jest, piękno naszego domu, zależy od najdrobniejszego szczegółu. Wystarczy jeden, niewielki element, który może zniszczyć nam całą aranżację. Dlatego decydując się na remont naszego domu, postępujmy z rozsądkiem. Dekoracje na naszych ścianach muszą być estetyczne, eleganckie i harmonijne. Nie może być tak, że nie pasują ramy do obrazów, czy firany do zasłon. Ważne, by wszystkie ozdobniki na ścianach współgrały ze sobą, duży zegar nie może przysłaniać ramy do obrazów, a kolor nie może być zbyt krzykliwy.

 

Zobacz więcej: Nielsen Polska | Ramy do obrazów