Dzieci i Rodzina

Kilka faktów o produktach z minky dla dziecka

Popularnie niegdyś reklama mówiła o materiale miękkim jak kaczuszka. Dziś pewnie niewielu o niej pamięta, dlatego trzeba szukać nowych standardów miękkości. Takim może być zyskująca na popularności wśród noworodków, niemowląt i ich rodziców materiał o uroczej nazwie minky.

Co to jest minky? Jest to specjalna tkanina, zbliżona w dotyku do polaru i pluszu, jednak unikatowej technologii produkcji zawdzięcza swoją specyficzną powierzchnię: charakteryzują ją wypustki, dzięki którym tkanina mieni się jak prawdziwy aksamit. Jest to materiał wyjątkowo przyjemny w dotyku i dlatego zdobywa coraz większą popularność. Produkty z minky dla dzieci i niemowląt najpierw zrobiły furorę za oceanem (ich producentem jest amerykańska firma Shannon Fabrics) a teraz stają się coraz bardziej pożądane na rodzimym rynku.

Czy warto czekać, aż nowa moda stanie się oczywista, czy może lepiej zastanowić się już teraz, jak zachwycone będzie nasze dziecko i jak zazdrośnie będą do naszego wózka zerkać koleżanki? Od małego należy przyzwyczajać dzieci do materiałów wysokiej jakości, tak by potem miały większą motywację do osiągania sukcesów. Minky z pewnością pozostaną przyjemnym, nawet jeżeli nie w pełni uświadomionym, wspomnieniem z dzieciństwa. Dowiedz się więcej na http://minky24.pl

Tkanina znakomicie oddycha, do tego bardzo szybko schnie. Materiał można prać w pralce i nie są mu straszne zabrudzenia, nieuniknione kiedy w grę wchodzą małe dzieci. Jest przyjazna dla skóry (pomimo tego, że wykonana ze sztucznych materiałów!) oraz lekko rozciągliwa. To wybór, który dla każdego świadomego rodzica powinien być oczywisty. Co więcej, kocyki wykonane z minky znakomicie zatrzymują ciepło, więc nawet w chłodne dni możemy być pewni, że nasza pociecha nie zmarznie. Produkty minky to między innymi kocyki, poduszki, podusie i kołderki, które stanowią fantastyczne wyposażenie zarówno pokoju dziecięcego jak i są przyjemnym dodatkiem do spacerów.  Dzieci nie mają monopolu na czerpanie przyjemności z miękkości materiału – możemy przecież otulić się kocykiem wraz z nimi.