Biznes

Profesjonalna kremacja zwłok

Kremacja zwłok w Polsce budzi mnóstwo kontrowersji. W Zachodniej Europie czy też w Stanach zjednoczonych to powszechna forma składania zwłok. Co przemawia za tą formą pochówku? Przede wszystkim niższe koszty. W Polsce na przeszkodzie w upowszechnieniu tej formy pochówku stoi przede wszystkim religia. W państwach zdecydowanie bardziej zlaicyzowanych takich jak Czechy czy Niemcy na kremację decyduje się nawet 80% mieszkańców.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by ze zmarłym żegnać się w sposób tradycyjny. Zanim zwłoki zostaną spopielone mogą być wystawione na widok publiczny w kościele lub w krematorium. Rzecz jasna wcześniej ciało zmarłego jest do tego odpowiednio przygotowane. Koszt kremacji zwłok wynosi około 4 tys. zł. Z całą wiec pewnością można powiedzieć, że jest to dobra forma na obniżenie kosztów pogrzebu. Należy również zdawać sobie sprawę ze zmiany w myśleniu młodych Polaków. Coraz więcej Polaków odchodzi od kościoła.

Sama kremacje zwłok przestają też budzić tak duże kontrowersje jak kiedyś. Kremacja zwłok może być doskonałym sposobem na to by na własnych zasadach pożegnać się z tym światem. Spopielone resztki osoby zmarłej można przechowywać w specjalnej urnie. O popularności tej formy pochówku niech świadczy najlepiej coraz większa liczba krematoriów powstających w Polsce. Z roku na rok przybywa krematoriów w Polsce, nie tylko w dużych miastach takich jak Warszawa ale również w mniejszych ośrodkach miejskich. Kremacja zwłok przestała być więc tematem tabu. To ciekawa metoda pożegnania się z tym światem.

Zobacz też: Pogrzeb Kraków | Epitafium.Krakow.pl