Hobby i Rozrywka, Technologia

System zarządzania siecią aptek

Trwa okres jesienno-zimowy, podczas którego notowany jest wzrost zachorowań. Pacjenci częściej niż zwykle odwiedzają apteki, w celu wykupienia zalecanych leków.

Z tego względu istotne jest, aby wprowadzić system zarządzania apteką, który zawierałby dane sprzedaży apteki. System zarządzania apteką z pewnością ułatwiłby pracę magistrów i techników farmacji, którzy w jednym miejscu mogliby znaleźć dane sprzedaży apteki.

System zarządzania apteką umożliwia podgląd „na żywo” stanów magazynowych, daje możliwość zamówienia brakujących pozycji, a także sprawdzenie, czy dany lek znajduje się w innej aptece, w przypadku tzw. aptek sieciowych. ( rsa24.pl )

Dane sprzedaży apteki są niezbędne w celu sprawdzenia, jak apteka sobie radzi, czy jest rentowna oraz ilu pacjentów odwiedza ją każdego dnia. W okresie świątecznym apteki dyżurne potrafią przeżyć spore oblężenie – w mieście liczącym 70 tys. mieszkańców, w samo tylko Boże Narodzenie, przez aptekę przewinęło się blisko sześćset osób. Również i w takich chwilach przydaje się system zarządzania apteką.

System zarządzania apteką posiada wiele plusów i zdecydowanie warto w niego zainwestować. Przyniesie to wymierne korzyści znacznie szybciej niż wszystkim mogłoby się wydawać. Ciągły podgląd w dane sprzedaży apteki ułatwi kontrolę nad wydatkami i przyczyni się do rozwoju naszego punktu sprzedaży.

Świat cały czas idzie do przodu, zatem apteki również powinny iść z duchem czasu i inwestować w nowe technologie, takie jak system zarządzania apteką i dane sprzedaży apteki. Takie technologie powinny posiadać wszystkie apteki.