Budownictwo

Wylewki i tynki maszynowe- przyspiesz budowę

Kiedyś tynki nakładano ręcznie, co wiązało się z niezbyt szybkim tempem prac wykończeniowych. Z czasem do większych powierzchni zaczęto stosować tynki maszynowe. Dzięki zastosowaniu tej metody, pracownicy mogą wytynkować powierzchnię ok. 100 metrów w ciągu jednego dnia. Do nakładania tynku maszynowego używa się maszyn agregatowych, co sprawia, że tempo prac jest kilkukrotnie szybsze niż w przypadku tradycyjnej, ręcznej metody nakładania tynku. Wykorzystywanie maszyn do nakładania tynku to nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy.

Tynki maszynowe – rodzaje i zastosowanie

Tynki cementowe tworzy się z wody, cementu i piasku. Są bardzo odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Stosuje się je najczęściej do takich pomieszczeń jak kuchnia, czy łazienka. Tynki cementowo-wapienne powstają z mieszaniny wody, cementu, piasku oraz wapna. Zaletą tego rodzaju tynków jest utrzymanie ciepła i niwelowanie hałasu. Tynki maszynowe nadające się jedynie do wnętrz budynków to tynki gipsowe, które stanowią bardzo dobrą bazę pod malowanie.

Wylewki maszynowe – Miksokret szybszy od wylewek tradycyjnych
Wykonanie wylewek metodą maszynową jest coraz bardziej popularne i opłacalne. Doświadczona ekipa może wykonać w ciągu jednego dnia 200 metrów wylewki maszynowej. Wylewki maszynowe ze względu na rodzaje użytego materiału dzielimy na: cementowe, gipsowe i anhydrytowe. Wylewka cementowa stosowana jest zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, jest bardzo odporna. Wylewka gipsowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale nie jest odporna na wilgoć. Nie stosuje się jej w łazienkach i kuchniach. Wylewka anhydrytowa wysycha szybko, umożliwia wykonanie dużych powierzchni w krótkim czasie. Stosuje się ją często w przypadku instalacji ogrzewania podłogowego, gdyż gwarantuje łatwy przepływ ciepła.

Wylewki maszynowe i tynki maszynowe mają niewątpliwą przewagę nad tradycyjnymi metodami wykończeniowymi. Skracają czas wykonania i są tańsze.

Zobacz więcej: Litbud.pl | Tynki maszynowe Kraków