Dom i Ogród

Coś na poprawę humoru!

Każdy z nas czasami przeżywa taką oto sytuację: nasza przyjaciółka, żona, matka, córka mają gorszy nastrój z różnego powodu. Chcemy jakimś drobiazgiem poprawić im humor. Cóż będzie najbardziej odpowiedniego? Idealnym pomysłem są tutaj woreczki na lawendę!

Magiczne właściwości lawendy

Przede wszystkim warto dowiedzieć się, jak niezwykłe właściwości posiada lawenda. Otóż lawenda na pewno doskonale działa na układ nerwowy – pomaga zrelaksować się i uspokoić emocje. Jednocześnie zaś w stanach ogromnego zmęczenia psychicznego pomaga przywrócić stan równowagi i siłę. Zapach lawendy jest zresztą bardzo dobrze oceniany przez większość osób – kojarzy się on z bezpieczeństwem, domem, spokojem.

Woreczki na lawendę

Dlatego też woreczki z lawendą są tak doskonałym drobnym prezentem na poprawę humoru. Jak one wyglądają? Otóż dosłownie są to woreczki z płótna z ususzoną lawendą w środku. Co ciekawe – na płótnie wygrawerowany jest albo piękny napis albo obrazek z lawendą. Można także zamówić woreczki z lawendą bardziej spersonalizowane z nadrukowanym imieniem lub przydomkiem osoby obdarowywanej.

Gdzie położyć woreczki na lawendę?

Jak zostało to wspomniane na początku lawenda doskonale uspokaja i świetnie wpływa na sen, dlatego też warto położyć taki woreczek koło poduszki, a na pewno nasz sen będzie spokojny i efektywny. Ponadto woreczki z lawendą warto także położyć w koszu z pościelą, szufladzie z bielizną czy też pomiędzy ubraniami, dzięki czemu zostanie tam zachowany cały czas zapach świeżości. Ponadto woreczki z lawendą przydadzą się także w łazience – tu zapach lawendy po kąpieli wieczorem ukoi nas i przygotuje do snu. Woreczki można także postawić w kuchni, szczególnie jeśli jest ona wykonana w stylu prowansalskim.

Zobacz też: Woreczki na lawendę | Woreczkowo.pl