Kulinaria i Jedzenie

Czy można jeść kebaba na diecie?

Przechodząc na dietę, zdajesz sobie sprawę z tego, że z wielu swoich ulubionych rzeczy będziesz musiał całkowicie zrezygnować. Twoim głównym celem staje się zrzucenie zbędnych kilogramów i osiągnięcie wymarzonej wagi. Rezygnujesz więc z chipsów i paluszków, ograniczasz spożycie tłuszczu do minimum i wszystkie posiłki przygotowujesz samodzielnie w domu.

W głębi duszy marzysz jednak o tym, by ponownie poczuć, jak smakuje najlepszy kebab w Krakowie. Niemalże codziennie idąc do pracy lub szkoły, mijasz po drodze małe lokale gastronomiczne, z których unosi się cudowny zapach. Wydaje ci się jednak, że jeśli zjesz coś tak kalorycznego jak kebab, wszystkie twoje starania od razu pójdą na marne. A czy rzeczywiście tak jest? Czy to danie naprawdę może zniwelować osiągnięte przez ciebie efekty?

Oczywiście nie. Sam przecież wiesz, jak długo pracowałeś na swoją nadwagę. Nie wyglądało to tak, że obudziłeś się pewnego dnia i z osoby bardzo szczupłej stałeś się chorym otyłym. A to znaczy, że jeden kebab też nie doprowadzi u ciebie do pojawienia się boczków czy dodatkowej tkanki tłuszczowej. Od czasu do czasu wręcz powinieneś go zjeść. Jeżeli danie kebab jest twoją ulubioną potrawą na świecie, nie możesz sobie go wiecznie odmawiać, bo prędzej czy później się na niego rzucisz. Lepiej to zaplanować.

Sprawdź, ile kalorii może kryć się w jednym dużym kebabie i następnie spróbuj zmieścić taką porcję w swoim bilansie. Jeśli uda ci się to zrobić, na pewno nie przytyjesz, a dalej będziesz spokojnie chudnąć. Wbrew pozorom można zrzucać kilogramy nawet jedząc ciastka czy chipsy. Wszystko zależy bowiem od kalorii.