Zdrowie i Uroda

Jak wygląda transport zmarłych z zagranicy?

Czy wiecie jak wygląda transport zmarłych z zagranicy? Często się nad tym wcale nie zastanawiamy, ponieważ uważamy, że ten temat nas nie dotyczy i w ogóle nie będzie nigdy takiej sytuacji. Warto jednak mieć jakiekolwiek pojęcie o tym, ponieważ nigdy nie można powiedzieć, że nas to nie dotknie.

Sprowadzanie zwłok z zagranicy wymaga załatwienia odpowiednich formalności. Trzeba nawiązać kontakt z odpowiednimi konsulatami. Czasem wymaga to znajomości odpowiednich języków. Dlatego to zadanie warto zlecić pracownikom zakładów pogrzebowych, który są wyspecjalizowani w tego rodzaju sprawach. Załatwiają oni wszelkie formalności pomiędzy konsulatami, w tym między innymi odpowiednie przetłumaczenie wszystkich dokumentów dla rodziny zmarłego. Po zwłoki trzeba udać się specjalnym pojazdem.

Tutaj trzeba rodzinę poinformować o jednej bardzo ważnej sprawie. Trumna przyjedzie do naszego kraju już zamknięta i nie będzie możliwości jej otworzyć w zakładzie pogrzebowym. Jest to narzucone przez przepisy międzynarodowe. Jeżeli więc ktoś chce pożegnać swoją bliską osobę, to może udać się w podróż razem z pracownikami zakładu, aby zrobić to na terenie obcego kraju. Jeżeli nie chcecie jechać, to otrzymacie od pracowników zdjęcie, które zostanie wykonane przez pracowników przed zamknięciem trumny. Międzynarodowy transport zmarłych musi odbywać się według przepisów i nie może dojść do ich złamania. Po przywiezieniu zwłok do kraju trumna nie zostanie już otwarta, nawet podczas pogrzebu (jak to często bywa w przypadku osób zmarłych w naszym kraju). Transport jest bardzo kosztowną sprawą, jednak na pewno zostanie on sprawnie zorganizowany.

Zobacz też: Międzynarodowy transport zmarłych