Dzieci i Rodzina

Otulacz do fotelika samochodowego – ciepłe, komfortowe i bezpieczne podróże

Dzieci są naszymi oczkami w głowie. Dla rodziców najważniejsze jest ich dobro oraz aby niczego im nie brakowało. Podczas jazdy samochodem w zimą zdarza się, że klimatyzacja wysiada, samochód długo się rozgrzewa, lub po prostu chcemy mieć pewność, że naszemu Skarbowi jest ciepło. Wtedy właśnie podczas jazdy, aby dziecku było przyjemniej, można nabyć otulacz do fotelika samochodowego.

Sama posiadam dziecko i taki otulacz do fotelika bardzo się przydaje. Podczas, gdy moje dziecko siedzi z tyłu, a nawiew z klimatyzacji jest u mnie na przód, wtedy jestem spokojna o to, że mojemu dziecku od samego początku jest już ciepło, nim samochód się rozgrzeje. Otulacz samochodowy polecam nie tylko dla noworodków, ale dla niemowlaków i większych dzieci również. Taki otulacz może służyć również jako śpiworek samochodowy. Dziecku śpi się w nim przyjemnie, a montaż jest bardzo prosty. Wystarczy pasy od fotelika przeciągnąć przez ocieplacz i to wszystko.

Kiedyś nakrywałam dziecko kocykiem, ponieważ nie miałam pojęcia, że można nabyć tak świetną rzecz. Z kocykiem było ciężko. Dziecko się wierciło i kręciło, przez co kocyk się zsuwał, spadał i syn się odkrywał. Podczas prowadzenia samochodu nie mogłam go przykryć, musiałam zjeżdżać na bok i wtedy mogłam, ale było to męczące i monotonne. Często też przez to spóźnialiśmy się do lekarza lub jakiegoś urzędu. Dzięki ocieplaczowi jestem spokojna, bo dziecko nie ma możliwości zsunąć go z siebie, ani on sam również nie spadnie. Jest przypięty razem z dzieckiem do fotelika, co gwarantuje wygodę podczas jazdy i snu. Również do takiego ocieplacza można przypiąć smoczek, który moje dziecko bardzo często wypluwa, dzięki czemu smoczek nie spada na wycieraczkę i się nie brudzi.

Otulacz do fotelika gwarantuje bezpieczeństwo. Kiedy dziecko jest przypięty samymi pasami do fotelika, a fotelik jest przymocowany do pasa samochodowego, wtedy przy hamowaniu mogłoby się zdarzyć, że pas mógłby obetrzeć dziecku szyję, dzięki ocieplaczowi nie dojdzie do takiej sytuacji, gdyż pas jest bezpiecznie przełożony przez ocieplacz, który podtrzymywany pasami, przylega do dziecka i trzyma je podczas hamowania.

Gwarantuje to większe bezpieczeństwo, co jest dla rodzica równie ważne, jak i aby dziecko miało wszystko, czego potrzebuje. Bardzo polecam nabyć każdemu rodziców i taki ocieplacz i nie musieć się martwić, że dziecku będzie chłodno, lub że coś niekorzystnego mogłoby się stać podczas jazdy i hamowania. Wyłożony jest najczęściej wata, która zapewnia 100% ciepło dziecku, a rodzicom spokój.