Dzieci i Rodzina

Przedszkole- fakty i mity

Młoda mamo, czeka Cię powrót do pracy? Zastanawiasz się, jak wybrać dobry żłobek czy przedszkole? Zastosuj się do tych kilku rad, a będzie szansa, że znajdziesz odpowiednie miejsce.
Najlepiej jeżeli placówka, którą wybierzesz, znajdować się będzie blisko miejsca Waszego zamieszkania. Uciążliwe dalekie dojazdy, mogą być bardzo kłopotliwe w codziennym funkcjonowaniu. Niektórzy decydują się na wybór odpowiedniego miejsca blisko pracy. Takie rozwiązanie również stanowi duże ułatwienie.


Najważniejsze jednak, aby placówka była przyjazna dziecku. To właśnie ono będzie spędzało tam dużo czasu, więc musi się tam dobrze czuć. I mieć zapewnioną należytą opiekę. Nawet najlepsze zajęcia, zabawki czy plac zabaw nie zastąpią miłego i ciepłego personelu, który będzie miał dobre podejście do dzieci. Zwróć uwagę jak wygląda proces adaptacji, to pokaże Ci, czy placówka jest nastawiona na dobrą współpracę z rodzicami oraz jakie ma podejście do dzieci. Jeżeli jest to przechowalnia, gdzie prawa dziecka nie są respektowane, to najprawdopodobniej o żadnej adaptacji nawet nie będzie mowy. Wyrywanie płaczących dzieci z rąk rodzica, to też nie jest dobry sygnał. Takich miejsc lepiej unikać.
Placówki prześcigają się w swojej ofercie. Zajęcia rytmiczne, logopedyczne czy języka angielskiego to dziś standard. Można się spotkać z dogoterapią, zajęciami tanecznymi, sportowymi, nauki szachów czy robotyki. Wybór jest ogromny.
Akademia Muminków zapewnia wszystko w jednym miejscu http://akademia-muminkow.pl/.  W tym wszystkim ważne jest, aby dziecko miało przede wszystkim czas na zabawę swobodną z rówieśnikami i czuło się dobrze i bezpiecznie w danym miejscu.