Zdrowie i Uroda

Kosmetyki konopne w leczeniu łuszczycy

Liczba zachorowań na łuszczycę z dnia na dzień rośne. Trudno dopatrywać się przyczyny takiego wzrostu w jednym tylko czynniku, wszak łuszczyca to choroba autoimmunologiczna. Niektórzy twierdzą, że łuszczyca jest chorobą duszy, no cóż – pewnie coś w tym jest. Łuszczyca jest na pewno chorobą nieuleczalną i dość wstydliwą. Łuszczyca w swoim stadium uśpienia nie jest widoczna gołym okiem.

Gorzej jeśli zaczną nam się pojawiać zmiany na skórze w postaci łuszczących się plam. Na takie zmiany skórne bardzo dobrze działają , w tym krem CBD. Obok kosmetyków z konopi, chorzy na łuszczycę bardzo chwalą sobie także kosmetyki siarkowe.

Kremy na zmiany skórne w łuszczycy powinny się charakteryzować bogatym, naturalnym składem. Dobrze, by w składzie takiego kremu znalazły się: witaminy A, D, E oraz kwasy tłuszczowe omega 3, 6,7 i 9. Te składniki bardzo pozytywnie wpływają na zmiany skórne. Krem na łuszczycę powinien także zawierać minimalną ilość konserwantów lub nie zawierać ich w ogóle. Niestety konserwanty i sztuczne barwniki czy perfumy znajdujące się w kosmetykach podrażniają skórę, a w łuszczycy skóra powinna być traktowana naturalnymi kosmetykami.

Nie jest łatwo żyć z łuszczycą. Łuszczyca to bowiem choroba skóry, która pojawia się w różnych miejscach, czasem nawet na głowie, co powoduje wypadanie włosów, a nawet łysienie. Jednak nie należy się poddawać i stosować kosmetyki konopne, które charakteryzują się najlepszą skutecznością w leczeniu łuszczycy. Kosmetyków konopnych szukajmy w sklepach i drogeriach internetowych.