Dom i Ogród

Róże w ogrodzie

Otaczająca nas natura sprawia, że chcemy z każdym dniem poznawać ją bardziej. Ludzie szczególnie upodobali sobie kwiaty jako rośliny budzące ich zachwyt. Czy jesteś jednym z nich? A może chcesz przyozdobić swój ogród? Pozwól że przybliżę Ci jeden z kwiatów, który wzbudza wśród ludzi zachwyt – jest to róża.

Krzewy róż są najpopularniejszymi i jednocześnie jednymi z najpiękniejszych kwiatów na świecie, jednak masa odmian tych kwiatów, powoduje że dziś zapoznamy się bliżej z wybranymi przeze mnie tylko dwoma jej odmianami. Czemu akurat wybrałem róże okrywowe i róże rabatowe? Otóż są to jedne z najpowszechniej spotykanych róż w naszych przydomowych ogrodach oraz we wnętrzu domu.

Róże okrywowe są kwiatami najdłużej kwitnącymi, a jednocześnie wymagają bardzo mało zabiegów pielęgnacyjnych, przez co nie trzeba im poświęcać szczególnie dużo uwagi i czasu. Są to kwiaty będące w stanie cudownie przyozdobić nasz przydomowy ogród i dodać mu wyrazistych kolorów. Ładne róże okrywowe kupimy tutaj: https://hyzowie.com/17-roze-okrywowe – w Szkółce róż Hyżowie.

Z kolei róże rabatowe wyśmienicie nadają się na bukiety, lub jako ozdoby w domowym wazonie. Kolory płatków róż mają bardzo zróżnicowane odcienie, do najpopularniejszych należą te w kolorze czerwonym, żółtym, białym, pomarańczowym lub żółtym.

Obie odmiany róż charakteryzują się łatwą uprawą, jednak warto zwrócić uwagę na miejsce w jakim powinny być umiejscowione. Starajmy się umiejscowić je w miejscu umiarkowanie nasłonecznionym, tak by nie były one narażone na palący skwar południowego słońca. Dobrym miejscem by dowiedzieć się nieco więcej na temat tych pięknych kwiatów jest z pewnością szkółka róż.