Ślub i Wesele

Suknie ślubne w praktyce

Wybór sukienki dla kobiet, niezależnie od okazji, jest ważnym wydarzeniem. Każda z nas chce się prezentować wyjątkowo i niepowtarzalnie, a mnogość wzorów i fasonów skutecznie utrudnia zadanie, jakim jest wybranie tej jedynej, idealnej sukni i dodatków do niej.

Nie da się ukryć, że najwięcej emocji budzą suknie ślubne. To jest w końcu ten rodzaj ubrania, które kupisz i założysz tylko raz w życiu, w tym najpiękniejszym dniu. Przyszłe panny młode nie bez powodu zaczynają myśleć o swojej wymarzonej sukni jeszcze na długo przed uroczystością. Rozpoczyna się walka z czasem i dziesiątkami salonów ślubnych. Chodzi nie tylko o sam typ sukni, ale też wymiar praktyczny. Suknia ślubna musi być nie tylko piękna, ale i wygodna, tak, żeby dało się w niej przetańczyć całą noc. Wybierając suknię zacznij od rozważenia kroju, który będzie Ci się podobał najbardziej i w którym będziesz wyglądała najkorzystniej.

Jeśli należysz do szczupłych osób, to możesz eksperymentować z marszczeniami czy licznymi warstwami tiulu, jednak uważaj, żeby nie przesadzić. Panie o pełniejszych kształtach z pewnością poczują się dobrze w górze na gorsecie, która zgrabnie wymodeluje talię i wyeksponuje biust. Gorset z dekoltem w serce doda Twojej kreacji romantycznego charakteru. Jeśli chcesz zakryć zbyt krągłe ramiona, to powinnaś zwrócić uwagę na rękawy z koronki. Ten trik sprawdzi się także, jeśli chodzi o suknie wieczorowe. Koronka w stonowanym kolorze zawsze wygląda seksownie, ale i elegancko.

Suknia ślubna, jak i wieczorowa to doskonały pretekst do wykorzystania koronki, która jest wystarczająco ozdobna i można zrezygnować z bardziej krzykliwych dodatków na rzecz subtelnej biżuterii. Do koronkowej sukni będą pasować gładkie, najlepiej matowe buty i torebka w zbliżonym kolorze i z podobnego materiału. Jeśli jednak suknia jest z gładkiego materiału i nie jest zbyt dekoracyjna sama w sobie, wówczas można poszaleć z akcesoriami. Szczególnie modne są ostatnio kolorowe szpilki zestawione z prostą, białą kreacją.

Zobacz więcej: Fulara&Żywczyk | Suknie ślubne