Biznes, Życiowe sprawy

Wybieramy odpowiedni zakład pogrzebowy

Najchętniej nigdy w życiu nie korzystalibyśmy z żadnych usług zakładów pogrzebowych, jednak czasami nasze marzenia nie zostają spełnione. Koniec końców musimy pogodzić się z tym, że nasza mama czy ukochana babcia od nas odeszła, skupiając się wtedy przede wszystkim na tym, by właściwie ją pożegnać, przygotowując dla niej uroczysty i zachwycający pogrzeb. W tym celu powinniśmy zainteresować się różnorodnymi zakładami pogrzebowymi, które zaoferują nam i międzynarodowy transport zmarłych, i wypożyczenie trumien. Sprawdźmy więc, która z tych firm będzie dla nas najlepszym wyborem.

W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na to, na jakich obszarach poszczególne zakłady prowadzą swoje działalności. Jeżeli bowiem nie zamierzamy przepłacać na ich usługach, a na pewno nie mamy tego w planach, musimy znaleźć firmę, której placówka będzie położona blisko naszego miejsca zamieszkania bądź w pobliżu kościoła, w którym przygotujemy pogrzeb. Dzięki temu nie zapłacimy zbyt wiele za chociażby transport trumny czy przewiezienie ciała. Oprócz tego zainteresujmy się cennikami różnych zakładów, bo wbrew pozorom mogą się one od siebie znacząco różnić. Czasami za przewóz zwłok z zagranicy zapłacimy wyłącznie kilka tysięcy złotych, podczas gdy inna firma za to samo zlecenie zażąda od nas kilkudziesięciu tysięcy. Nie dajmy tak sobą pomiatać i zawsze szukajmy usług najtańszych.

Gdy już wybierzemy dla siebie właściwy zakład pogrzebowy, pamiętajmy, aby początkowo samodzielnie się do niego wybrać i omówić z jego pracownikiem szczegóły całego zlecenia. Zwróćmy uwagę na każdy szczegół zawarty w podpisywanej umowie, aby przypadkiem nie stać się ofiarą oszustwa. Musimy dbać, bowiem o swoje finanse, nawet gdy organizujemy pogrzeb.

Zobacz więcej: Międzynarodowy transport zmarłych