Marketing

Zamawiamy cukierki z logo

Być może sami stwierdziliśmy niedawno, że nie warto inwestować w drogie kampanie reklamowe skoro te znacznie mniejsze, wykorzystujące drobne narzędzia, okazują się równie skuteczne. Tym samym postanowiliśmy przetestować coś co od lat polecają swoim klientom praktycznie wszystkie agencje marketingowe – cukierki z logo firmy.

Znaleźliśmy już nawet specjalistyczne przedsiębiorstwo, którego pracownicy z chęcią wyprodukują dla nas takie słodycze, dlatego staramy się złożyć u nich odpowiednie zamówienie. A co powinniśmy w nim uwzględnić?

Żadna firma specjalizująca się w słodyczach marketingowych nie wyprodukuje dla nas wyłącznie kilku czy kilkunastu cukierków. Skoro już zdecydowaliśmy się na złożenie zamówienia, musimy zapłacić za większą ilość towaru, co nam samym wbrew pozorom może się opłacić. Często bowiem zakłady cukiernicze obniżają ceny swoich produktów, gdy kupujemy ich po prostu więcej. Jeśli zatem zdecydujemy się od razu na zapłacenie za 100 kg słodyczy, może się okazać, że jeden kilogram cukierków wyniesie nas wyłącznie kilkanaście złotych, co będzie śmiesznie niską sumą. Tańsze cukierki z logo po prostu nie istnieją na rynku.

Ustaliliśmy już jaką ilość słodyczy powinniśmy zamawiać. Teraz przejdźmy zatem do wyboru odpowiednich opakowań produktów. Będą mieć one największy wpływ na efektywność naszych nowych narzędzi reklamowych, dlatego musimy je starannie dopasować do swojego biznesu. Obejrzyjmy przykładowe pudełka, które zaproponuje nam zakład. Jeżeli jednak one nam się nie spodobają, stwórzmy samodzielnie niepowtarzalny projekt. W ten sposób nasze cukierki zawsze będą oryginalne.

Zobacz więcej: Sklep-krówki