Zdrowie i Uroda

Zadania i kompetencje trenera personalnego

Zajęcia na siłowni to hobby wielu osób. Aktywny tryb życia coraz mocniej wbija się w modę i tradycję ludzi, którzy chcą zadbać tak o własne zdrowie fizyczne jak i również psychiczne. Jak zabrać się do ćwiczeń? Skąd zasięgnąć wszelkie rady dotyczące treningu i żywienia? Czym jest trening personalny i jakie są jego zalety?

Zajęcia odbywające się na siłowni powinny być przede wszystkim satysfakcjonujące i przyjemne, ale też po części męczące, a równocześnie bezpieczne dla zdrowia. Odpowiednio dobrana aktywność pomoże skutecznie zrzucić zbędne kilogramy, jak również wymodelować pożądaną sylwetkę. Aby uzyskać najlepszy i trwały efekt warto ustalić trening personalny z trenerem, który zostanie dostosowany do możliwości i oczekiwań ćwiczącego.

Kim jest trener osobisty? Jakie są jego zadania? Jakie zalety niesie za sobą trening osobisty, czyli spersonalizowany?
Trener osobisty to osoba, która zadba o całokształt procesu ćwiczenia, związany zarówno z aktywnością fizyczną, jak również prawidłowym odżywianiem się i stylem życia. Dzięki wszelkim radom, jak również dostarczanej motywacji i mobilizacji, możliwe jest jeszcze szybsze i efektowniejsze budowanie pozytywnych rezultatów.

Do zadań trenera personalnego należą m.in.:
– tworzenie planu treningu, ustalanie ćwiczeń oraz wykonywanych powtórzeń,
– kontrola postawy ciała i wykonywania poszczególnych zadań,
– kontrola parametrów życiowych i struktury budowy ciała,
– układania diety,
– dodawanie motywacji i chęci ćwiczenia, itp.

Reklama: Idź na trening personalny w Krakowie do: https://fitnow.pl/