Dom i Ogród

Co to jest kokon niemowlęcy?

Gdy na świecie ma pojawić się dziecko, jego rodzice starają się zaopatrzyć we wszystkie niezbędne ich zdaniem akcesoria niemowlęce. To, czy faktycznie okażą się potrzebne, weryfikuje dopiero maluch i jego potrzeby. Jednym chętniej kupowanych w ostatnich latach przedmiotów jest kokon dla niemowlaka. Do czego służy i dlaczego tak wielu rodziców decyduje się na jego zakup?

Kokon dla niemowlaka to inaczej otulacz. Jak sama nazwa wskazuje, głównym jego zadaniem jest „otulenie” maluszka. Ma zwykle podłużny, prostokątny, lekko owalny kształt, a jego brzegi są grube, wypełnione miękkim tworzywem i stanowią barierę dla dziecka. Kokon dla niemowlaka zaprojektowany jest w taki sposób ze względu na potrzeby dzieci na tym etapie życia i rozwoju – maluszki lubią czuć, że coś je dotyka i ogranicza swobodę ich ruchów. Przyczyną tego jest pozycja, jaką kojarzą z życia płodowego. Wówczas dziecko funkcjonowało przez 9 miesięcy w ciasnej przestrzeni i doskonale się w niej czuło. Po przyjściu na świat niemowlę nieco tęskni za tamtą rzeczywistością, a stworzenie mu podobnych, nieco „ograniczających” warunków sprawia, że jest mu dobrze i bezpiecznie. Przez to znacznie łatwiej zasypia, rzadziej budzi się w czasie snu czy drzemki, jest zdecydowanie bardziej zrelaksowane. Kokon dla niemowlaka wpływa więc na spokój dziecka, a także jego rodziców. Jego dużą zaletą jest mobilność – łatwo go przenosić z miejsca na miejsce czy transportować podczas podróży. Jest lekki, nie zajmuje dużo przestrzeni, a może znacznie ułatwić życie.

Gdzie kupić kokon dla niemowlaka? Popularność tego gadżetu sprawia, że coraz więcej sklepów posiada go w swoim asortymencie. Bez wątpienia najłatwiej znaleźć go w marketach internetowych, choć w punktach stacjonarnych również nie powinno być problemu ze znalezieniem go.

Zobacz też: Kokon dla niemowlaka | SzwalniaSnów.pl