Hobby i Rozrywka

Początkujący DJ – zakup czy wynajem sprzętu?

Młodzież marzy o popularności, mających znajomych w wielu miejscach. Jak tego dokonać? Próbują zostać DJ i grać na małych i dużych imprezach okolicznościowych. Jednak jak się do tego zabrać i cóż ze sprzętem, bez którego nie ma w ogóle za co się brać. Szukają używanych konsol, głośników czy innych sprzętów multimedialno nagłośnieniowych, a nawet interesuje ich oświetlenie estradowe by dać radę i zaspokoić tłumy ludzi.

Któż to taki DJ? To bardzo pozytywny człowiek wyróżniający się z tłumu swoimi umiejętnościami. Potrafi robić przeróżne rzeczy z muzyką. Ale żeby to wszystko zacząć trzeba mieć pieniądze na inwestycje w te rzeczy. Zacznijmy od tego jaki trzeba mieć sprzęt. Po pierwsze to konsola. To główna i bardzo ważna rzecz dla DJ. To właśnie ona robi wszelkiego rodzaju remiksy z normalnych piosenek. Są one bardzo drogie, jednak im droższa tym więcej możliwości do zrobienia na niej. Naprawdę są one nie dużych rozmiarów a to co potrafią zagina wszystko. Jednak, aby konsola działa potrzebny jest laptop. Tu DJ zazwyczaj ma swój prywatny, który podłącza pod resztę sprzętu. A na nim masa różnego rodzaju piosenek.

Gdy mamy już podstawowy rzeczy czas na nagłośnienie. Tu nie ma mowy o amatorce. Potrzebne jest zazwyczaj kilka lub kilkanaście głośników o dużych gabarytach. Po przez nie płynie dźwięk, który ma za zadanie rozruszać całe tłumy na parkiecie i innych pomieszczeniach. Musimy to słyszeć, dlatego potrzeba jest, aby głośniki były naprawdę duże. Następnie musimy mieć jakieś kolorofony czy dymiarki, które będą robiły fantastyczne rzeczy ze światłem. Dymiarka służy do produkcji dymu lub mgły jak kto woli. Daje to niezwykłą atmosferę. Kolorofony natomiast działają w ten sposób, że jeśli przechodzi przez nie światło to rozczepiają się. Robią to na kilkanaście kolorów, powodując tęczę czy inne takie rzeczy. Oświetlenie estradowe to rzecz niezbędna do obsługi imprez, a do tanich nie należy. Mając prawie wszystko musimy się komunikować z publicznością. Do tego potrzebujemy mikrofonu. To nie jest wysoki wydatek, bo one niczym szczególnym się nie różnią.

Podsumowując sprzęt DJ to naprawdę wysoki wydatek. Kupując te wszystkie instrumenty oraz sprzęt potrzebuje sporego wkładu pieniędzy na start. Pamiętajmy że od razu to nam się nie zwróci. Trzeba się nastawić i promować siebie, przy czym cały czas ucząc się obsługi owego sprzętu. Dopiero jak reklama zacznie działać i ludzie nas zauważą, zaczną nam się zwracać koszty. Nie mając pieniędzy na start, radzę wynajmować sprzęt, ponieważ jest o wiele tańszy jeśli bierzemy go na jedną noc przy czym jest na wysokim poziomie. Możemy na przykład wynająć oświetlenie estradowe czy nagłośnienie.

Oświetlenie estradowe | http://gmusic.com.pl/3,1,0,oferta.html